Tło

28 IV 2024

V Niedziela Wielkanocna

Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych wraz z p. Kazimierą Nakielską z synem za troskę o otoczenie kościoła i plebanii.

Dziś wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort prezbitera, oraz bł. Hanny Chrzanowskiej.

Nasza parafia otrzymała w darze nową monstrancję. Będzie ona poświęcona 2 maja na wieczornej Mszy św., by od 3 maja była używana w czasie tegorocznych nabożeństw majowych.

Na Mszę św o błogosławieństwo i opiekę dla strażaków za wstawiennictwem ich patrona zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
Będzie to niezwykła uroczystość, gdyż wprowadzone będą relikwie św. Floriana sprowadzone przez strażaków dla naszych druchów i umieszczone w naszej świątyni w kaplicy Matki Bożej Zwycięskiej.
Na tę niezwykłą uroczystość zapraszamy w strojach krakowskich.

Zbliża się beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Kto chciałby wziąć udział we Mszy św. beatyfikacyjnej niech zapisze się na listę w zakrystii do wtorku, aby otrzymać bilet wstępu do sektora.

Już dziś zapraszamy jubilatów, którzy w tym roku przeżywają 25, 50 i 60 rocznicę ślubu na Mszę św. w Zesłanie Ducha Świętego 19 maja. Zaproszenia pisemne złotych jubilatów przekażę od dziś osobiście. Przypuszczam, że przeżywających diamentowy lub złoty jubileusz małżeństwa zastanę przed południem, natomiast srebrnych jubilatów zastanę po wieczornej Mszy św. Jeśli są przeżywający diamentowy jubileusz to zapraszamy ich wraz ze złotymi jubilatami. Jeśliby do kogoś nie dotarło zaproszenie to proszę to zgłosić w zakrystii w przyszłą niedzielę.

W nadchodzącym tygodniu

Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
Jest to też Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej i rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława Biskupa i męczennika.
W poniedziałek również będzie spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00, zaś o 18.45 możliwość zapoznania sie z Mszalikami i innymi pomocami do uczestniczenia we Mszy św.

Środa

Rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przez cały maj codziennie na zakończenie adoracji, będziemy odprawiać nabożeństwo majowe. Adoracja rozpocznie się w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele i święta o godz. 15.00. Zadbajmy także o krzyże i kapliczki, które są na terenie naszej parafii. Prosimy o uporządkowanie terenu i udekorowanie ich kwiatami i wstążkami.
Dziękuję także wszystkim osobom które przez cały rok opiekują się kapliczkami - Bóg Zapłać. Niech ta troska świadczy o naszej wierze. W tym dniu wspominamy także św. Józefa, rzemieślnika.

Spowiedź przed I Komunią św. pierwsza grupa od godz. 9.00 druga od godz. 10.30.
Będzie spowiadało 4 kapłanów. Do spowiedzi powinni przystąpić także rodzice, rodzeństwo, chrzestni i wszyscy, którzy są im bliscy.

Piątek

3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele o 8:00; 10:00; 12:00 i 17:00. Na Mszach św. o godz. 10.00, 12:00 dzieci z klas III przystąpią do Pierwszej Komunii św. Bardzo prosimy, aby na te Msze św. przyszli tylko zainteresowani. Pozostali parafianie niech skorzystają z Mszy św. w czwartek o godz. 18.00 lub w piątek o godz. 8:00, lub 17:00. Na pozostałych Mszach św. odnowienie ślubów Jasnogórskich.
Dzieci, które przystąpią do I Komunii św. przez cały tydzień przychodzić będą na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo majowe w strojach uroczystych w ramach Białego Tygodnia.
Bardzo prosimy udekorować domy flagami narodowymi i maryjnymi na uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu przypada także I piątek miesiąca. Spowiedź będzie pół godziny przed każdą Mszą św.
Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wyjątkowo w sobotę od godz. 10:00. odwiedziny chorych z Komunią św.
Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, wynagradzające Niepokalanemu sercu NMP za wszelkie obelgi, rozpocznie się o godz. 17.15.
Modlitwa ta będzie połączona z nabożeństwem majowym.
Wspomnienie św. Floriana, męczennika.
Koncert orkiestry pt; „Bez wolności trudno nam żyć” będzie w sobotę w CIS przy ul. Galicyjskiej o godz. 18.00 Chętnych serdecznie zapraszamy.

Niedziela

W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych i comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu.

Ponadto

Informacja o katechezach uzupełniających i przygotowujących do Sakramentu Bierzmowania dorosłych jest na tablicy ogłoszeń.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1,5 procenta podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym, Krakowska Caritas prowadzi ponad 40 placówek dla potrzebujących, pomaga też ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Ulotki informujące są do pobrania przy gazetach. Propozycje ośrodka Caritas w Zakrzowie na tablicy ogłoszeń.

Bóg zapłać za ofiary na porządkowanie kościoła.
W nadchodzącym tygodniu prosimy o złożenie ofiar mieszkańców ul. dr. Feliksa Grochowalskiego nr od 29 do 53.

• Niedziele i święta
  • Dni powszednie
  • Święta zniesione

• Wtorek
  • Czwartek
  • Sobota

Zwiedzanie Kościoła

Odbywa się po wcześniejszym telefonicznym umówieniu z przewodnikiem.

• I PIĄTKI MIESIĄCA
  • SOBOTA:
    09.00-11.00
  • NIEDZIELA:
    9.00-9:45

• Kontakt: 12-285-03-21 (plebania)